понеділок, 11 травня 2015 р.

Коли 1889 року знаменитий архітектор та інженер Гюстав Ейфель урочисто відкрив своє головне творіння він, напевне, й подумати не міг, що через сто років Ейфелева вежа стане однією з найпопулярніших визначних пам'яток не лише Парижа, але й усього світу.
Чи то жарт, за цей час Ейфелеву вежу відвідало понад двісті мільйонів осіб. І саме цю пам'ятку Парижа найбільше фотографують.
Ейфелева вежа - трохи історії
Дивно, але така громадина, як Ейфелева вежа була побудована всього за два з невеликим роки. Загалом у будівництві були задіяні близько 300 робітників.
Ви лише уявіть масштаб будівництва: потрібно було об'єднати в загальній складності 18038 частин зварювального заліза. Всі ці конструкції з'єднувалися 2,5 мільйонами заклепок і важили більше 7 тисяч тонн!
Висота Ейфелевої вежі на момент відкриття 25 жовтня 1889 становила майже 313 метрів і на той час вона вважалася найвищою спорудою на планеті. Щоправда, вже 1930 року пальму першості відібрав хмарочос компанії «Крайслер» у Нью-Йорку.
До речі, мало хто знає, що Ейфелева вежа задумувалася як тимчасова споруда - вона мала служити вхідною аркою Всесвітньої виставки, яка 1889 року проходила в Парижі. Через 20 років за планом вежу мали знести.
Підливав масла у вогонь паризький бомонд - художники, письменники називали цю споруду не інакше як «залізний монстр». Наприклад, Гі де Мопассан відкрито заявив, що ненавидить новомодну споруду. Сам же Гюстав Ейфель був поблажливий до свого дітища і іменував його просто «300-«метровою вежею».
Врятувало від знесення Ейфелеву вежу одне - функціонально вона була дуже корисна, оскільки була ідеальною платформою для радіоантен.
Зараз же парижани (звісно, далеко не всі) набагато лояльніше ставляться до головної визначної пам'ятки міста й називають її «залізна леді».
Ейфелева вежа - цікаві факти
Головне запитання в багатьох туристів - якого ж все ж таки «зросту» Ейфелева вежа? У пошукових системах запит «Ейфелева вежа висота» - один із найпопулярніших. І дані найрізноманітніші - 318, 320, 323 метри.
За офіційними даними, висота Ейфелевої вежі становить 324 метри (включаючи телевізійну антену на її вершині). Звісно, на сьогодні у світі багато будівель, що вищі за цю споруду. Так у Франції Ейфелева вежа посідає лише п'яте місце.
Французи дуже дбайливо ставляться до своєї пам'ятки, тому кожні сім років фарбують її заново різними відтінками коричневого кольору. Так ось, для фарбування використовують майже 60 тонн фарби, до того ж фарбування дотепер здійснюється за допомогою пензлів.
Між іншим, за наказом Ніколя Саркозі на Ейфелевій вежі перші десять хвилин кожної години включається ілюмінація. Увечері ж можна споглядати справжнє світлове шоу.
Також вам, напевно, буде цікаво дізнатися, що одночасно на території Ейфелевої вежі може перебувати 10 400 осіб. Коли потрапляєш у «туристичні години пік» ця цифра навіть здається дещо применшеною.
До речі, Ейфелеву вежу можна побачити не лише в Парижі. Копії головної визначної пам'ятки Франції є в американському Лас-Вегасі, китайському Гаунчжоу, румунській Слобозії, столиці Данії Копенгагені, в болгарській Варні й навіть у Казахстані в місті Актау.

Немає коментарів:

Дописати коментар